תביעות ליקויי בנייה.

עורך דין ליקויי בניה

תביעות בגין ליקויים וגם בדק בית נגד קבלנים זה עורך דין גנים.

בדק בית

חייבים בדק בית כי לא כל הנוצץ זהב, ולא כל בית חדש מקבלן הנו אכן “חדש” בפועל. רכישת דירה או בית מקבלן אינה דומה לרכישת מוצר אחר. מדובר בקנייה היקרה והחשובה ביותר בחייכם לפיכך חובה לערוך בדק בית ולא להסתמך על מראה עיניים בלבד.  חברת מהנדסים למתן שירותי בדק בית.

בניית בית ע”י קבלן להבדיל מייצור מוצר אלקטרוני למשל, איננו מדע מדויק, הליך הבנייה הנו ארוך ומורכב, שותפים לבנייתו עשרות ידיים עובדות, פועלי בניין, אדריכלים, מומחים, מפקחים, בעלי מקצוע שונים, מהנדסי בניין ועוד. ולפיכך בעת בדק בית אתם צפויים להתאכזב מהיקף הליקויים בביתכם החדש.

לפיכך כשחושבים על רכישת דירה חדשה מקבלן אין בהכרח הדבר דומה למשל לקריעת הניילון מעל למכונית החדשה שזה עתה הזמנתם מהיבואן. עסקינן בחוויית קנייה שונה לחלוטין המחייבת בדק בית רציני ויסודי.

יש והדירה החדשה שזה עתה רכשתם, יכולה להיות “ישנה” יותר מדירת הוריכם, אם יתגלו בה ליקויי בניה חמורים ומתמשכים כגון רטיבויות בעיות אינסטלציה ועוד.

בית חלומותיכם החדש יכול להפוך לסיוט שלא ניתן לתארו במילים, לפיכך עליכם לעשות בדק בית של ממש ולהקפיד היטב בטרם רכישת הדירה, מיהו הקבלן, מה המוניטין שלו, איתנות פיננסית אילו ערבויות וביטחונות אתם מקבלים להבטחת הרכישה, מה הם סטנדרטים הבניה ורמת הגימור, לקבל המלצות מתאימות לרבות בשאלת טיב השירות של הקבלן לתיקון הליקויים לאחר שמסר לכם את מפתחות הדירה, ועוד.

למרבה הצער, לא אחת ישנו פער של ממש בין הבטחות הקבלן טרם הרכישה לבין המציאות בפועל. לעיתים מתוך רצון הקבלן לחסוך בעלויות הבנייה ובכוח אדם מיומן, לרבות אי שימוש בחומרים מתאימים, אי עמידה בתקני הבנייה וחריגה מהקבוע במפרט הטכני, חוסר בכוח אדם, תכנון לקוי וכיוצ”ב – כל אלה ועוד מביאים לכלל תוצאה בלתי משביעת רצון כאשר תקבלו לידיכם לבסוף את הבית עליו שילמתם ממיטב כספיכם.

להלן פירוט חלק מהליקויים השכיחים הקיימים בדירה הנקראת “חדשה” – כדלקמן:

  • רטיבויות, לעיתים בחלקים נרחבים בדירה.
  • בעיות אינסטלציה, ובמקרים חמורים הצפות של הדירה ממי ביוב.
  • סדקים לעיתים כתוצאה משקיעה של המבנה.
  • ריצוף דירה פגום, מס’ גוונים שונים בריצוף, חורים על גבי הריצוף, הפרשי גובה, רובה לא תקין ועוד.
  • חול רטוב מתחת לריצוף, בעיה חמורה המחייבת בדר”כ הוצאת החול הרטוב והחלפתו בחול יבש.
  • אי התאמה לקבוע במפרט הטכני (סוג ריצוף, אלומיניום, חלונות, פרזול, דלתות, אביזרים ועוד)
 • קבלת שטח דירה קטן מהמובטח והקבוע בהסכם..

בנוסף לא אחת מתמודדים רוכשי דירות יד ראשונה עם תופעה שכיחה של איחור במועד מסירת הדירה, דבר שמעבר לנזק הכלכלי מסב עגמת נפש, טרחה וטרדה רבים.

כמו כן, יש לוודא לאחר מסירת הדירה כי הקבלן פועל לרשום את הבית בטאבו, אקט משפטי חשוב וקריטי מסיבות ברורות, המאפשר לכם בין היתר ברצונכם למכור את הדירה לעשות כן ללא תלות שהיא בקבלן או בכל גורם אחר.

עליכם לעשות בדק בית היטב, טרם רכישת הדירה מהקבלן, בעת הרכישה וקבלת מפתחות הדירה החדשה, וכן לאחריו תוך מימוש זכותכם לבוא בדרישות אל הקבלן בגין ליקויי בניה הנדסאים ושמאים או בכל דרישה משפטית שהיא בהתאם לנסיבות ולתוצאות הנזקים הקיימים בבית הנבדק.

התקשרו כעת לעו”ד גנים לקבלת סיוע מיידי.

סובלים מ- ליקויי בנייה ? הקבלנים מתעלמים ולא מתקנים? פנו כעת לעו”ד גנים.