תביעת נזקי בניה

נזקי בניה

יעקב גנים הנו עורך דין מומחה בתביעות נזקי בניה, בעל ניסיון עשיר בתחום בייצוג לקוחות בתביעות בבתי המשפט, הליכי בוררות, ניהול מו”מ בתביעת ליקויי בניה וכיוצ”ב.

ממחקר וניסיון של שנים בתחום ליקויי הבניה ניתן להצביע על דרך משפטית מעשית מומלצת להתמודדות רוכשי הדירות למול הקבלן ובעלי המקצוע, שעיקרה צמצום עגמת הנפש, המצוקה, הטרדה המיוחדת, והסחבת לאורך שנים, לקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם המשרד לתיאום פגישה.

נזקי בניה ואיכות בניה
תביעת קבלן בניה על ליקויי בניה בדירה, ליקויים גלויים או סמויים מהעין.  לאחר שבדקתם את הדירה והתברר לכם כי ישנם נזקים בבניה הנובעים משימוש בחמרי בניה באיכות ירודה ובין אם אלו שנגרמו כתוצאה מאי עמידה בתקנים, עבודה רשלנית ועוד הרי שניתן לתבוע מהקבלן לתקן את ליקויי הבנייה או לדרוש פיצויי כספי.

לא אחת שולחים הקבלנים הודעות לרוכשי הדירה כי ליקויי זה או אחר, לא ניתן לטעון בגינו בגין חלוף תקופת האחריות עפ”י חוק המכר – טענה זו של הקבלן, אינה נכונה במרבית המקרים. כמו כן אין בחוק המכר דירות, כשלעצמו, כדי לפגוע בזכויות המוקנות לרוכש עפ”י פקודת הנזיקין לפיה תקופת התיישנות הנה עד 7 שנים, בכל מקרה מרגע שנודע לכם על קיומו של ליקוי בדירה יש לפעול ולא להשתהות יתר על המידה בנקיטת הליכים מתאימים נגד הקבלן.

בית חלומותיכם יכול להפוך לסיוט כאשר למרבה הצער, לא אחת ישנו פער של ממש בין הבטחות הקבלן טרם הרכישה לבין המציאות בפועל.

תביעת נזקי בניה ותיקון
אם לא די בקיומם של הנזקים בבניה, הרי בנוסף הקבלנים אינם מצטיינים בדר”כ, בלשון המעטה, במתן שירות ראוי לתיקון הליקויים.

לעיתים קרובות, הקבלנים נכשלים מליתן שירות תיקונים כפי שהיינו מצפים מהם. רבים מהם מסתפקים, במקרה הטוב, לשלוח לדירתכם “כולבויניק” קרי פועל מטעמם שיודע הכל כביכול, אך אינו מתמחה ממש בליקוי הספציפי אותו נדרש לתקן, והתוצאה היא תיקון קוסמטי של הליקוי והופעתו מחדש מאוחר יותר.

תביעת נזקי בניה והתמודדות
רבים מהקבלנים גם נוטים להתעלם ולהתכחש מקיומם של ליקויים בדירה, ואף להאשים אתכם בליקויי, וכך אתם מגלים כי נותרתם להתמודד לבד עם ליקויי בניה רבים, ולמעשה אין בידכם מנוס אלא לפנות לעזרת ביהמ”ש.

אם הנכם זוכים ליחס בלתי ראוי מהקבלן אין כל הצדקה שתמשיכו לסבול, ומוטב כי תקדימו ותפעלו למימוש זכויותיכם המשפטיות, מה גם ששיהוי ובזבוז זמן ניכר הנו מיותר ועלול להיות בעוכריכם מהפאן המשפטי.

הדירה שרכשת מהקבלן או שיפצתם הנו אחד מהנכסים היקרים והחשובים בחייכם, וכידוע ביתו של אדם הוא מבצרו, וכך עליכם להתייחס ברצינות איליו, ולדרוש מהקבלן התייחסות דומה, ובמידה ולא, אל תהססו מלממש את זכויותיכם על ידי קבלת ייעוץ משפטי מתאים ועזרת ביהמ”ש בתביעה נגד הקבלן בגין ליקויי בניה.
.

האתר המקיף ביותר בישראל בתחום home-test.co.il