ליקויי בניה עו”ד גנים

ליקויי בניה -> ליקויי בניה עו”ד> ליקויי בניה פסקי דין

משרד עורך דין יעקב גנים

מהניסיון הרב שנצבר במשרד עורך דין יעקב גנים המתמחה ספציפית בתחום ליקויי הבניה ניתן להצביע על מספר מצבים עיקרים שונים להתמודדות עם ליקויי בניה.

כלל הוא כי ביתו של אדם הוא מבצרו, ועל כן כאשר מתגלים קיומם של ליקויים מתמשכים בבניה, ואם לא די בכך אינך זוכה לשירות מקצועי ומהיר מהקבלן או בעל המקצוע, הרי שיש בהם כדי להסב לכם ולמשפחתכם עגמת נפש רבה כזו הגוזלת ממך זמן, כסף טרחה ופגיעה באיכות החיים. משרד עו”ד גנים מטרתו לסייע לכם להתמודד נכון ויעיל כדי למצות את זכויותיכם. מגיע לכם בית נקי מליקויים ומגיע לכם לקבל פיצויים על הנזקים ועגמת הנפש. 

להלן נסקור בקצרה מס’ מצבי ליקויי בניה שיש בהם פוטנציאל לאותה עגמת נפש אפשרית ואלה המקרים כדלקמן:

 רכישת קרקע ובנייה של בית: מקרה זה טומן בחובו את כל הסיכונים והדאגות האפשרויות בכל הנוגע לקיומם של ליקויי בניה. החלום הישראלי של זוג צעיר לפיו על הקרקע שבבעלותם יבנו את בית חלומותיהם יכול להפוך לסיוט אם לא דאגתם כי הקבלן המבצע הנו לא רק קבלן מעולה בבנייה אלא גם כזה במתן שירות. בכלל בנייה מסוג זה הנה פרוייקט חיים בפני עצמו, המצריך מכם לעזוב כמעט הכל ולהשקיע את כל כולכם בפיקוח על שלבי הבנייה. לעיתים הקבלן הפרטי מעבר להוצאה הכספית הרגילה דורש עוד כספים מעבר למוסכם על פי הסכם ובהתאם לציפיות והתקציב. לאחר שסיים עבודתו, יש כאלה המתקשים במתן שירות בייחוד לאחר שהתגלו ליקויי בנייה רבים, ואז מתחיל מירוץ אחר הקבלן המלווה באכזבות רבות בייחוד אם החברה בע”מ של אותו קבלן חדלה מפעילותה וכיוצ”ב. במהלך בניית הבית נוצר לעיתים קשר טוב ואף חברי עם הקבלן שכן זה בונה עבורכם את בית חלומותכם ואולם עם סיום הבנייה והופעת הליקויים עלולה ה”חברות” הטובה להסתיים ומתחיל קשר (משפטי) מסוג אחר.

רכישת בית יד ראשונה מקבלן בניה: במקרה זה כמו בקודם יש לבחור חברה עם שם ומוניטין לא רק בגלל ה”כיס העמוק” אלא יש לבדוק גם את כישוריה בתחום מתן השירות לתיקון ליקויים. לא אחת מצטיין הקבלן בסחבת ולכל היותר במתן שירות ע”י איש מקצוע היודע הכל כביכול קרי כולבוייניק שיפעל לשכנע אתכם כי הליקויים הגדולים אינם קיימים וכי הליקויים הקטנים כביכול הנה חיש קל ניתן לתקן ולמרוח באופן קוסמטי וחובבני. אל תתפלאו עם הליקויי שתוקן כביכול יחזור על עצמו פעם אחר פעם. יש קבלנים הניחנים בכישרון יוצא דופן למרוח אתכם ואת הליקוויים על גבי שנים רבות, ואז גם אם תתעוררו לפתע ותבקשו להגיש נגדו תביעה, יטען הקבלן להתיישנות.

 שיפוץ כללי של הדירה הישנה ע”י שיפוצניק: לזכות בשיפוצניק טוב זה כמעט כמו לזכות בהגרלה, לא רק בטיב העבודה אלא שלא לדבר גם על רמת השירות לתיקון הליקויים. רבים הם המקרים בהם סוכם עם המשפץ על מחיר מסויים ולפתע תוך התקדמות העבודה מצליח השיפוצניק לשכנע אתכם כי אין ברירה והוא זקוק לכספים נוספים או יש לבצע עבודות נוספות על אף שאלה כבר כלולות בהסכם המקורי, ולא אחת הנכם נכנעים לדרישות אלה כי כבר אין ברירה ואתם מעוניינים שהעבודה תסתיים ולא “תתקעו” עם חצי עבודה. התמודדות עם שיפוצניק יכולה להיות משימה קשה ומורכבת ועליכם לבחון צעדיכם בנדון באופן מושכל וזהיר תוך קבלת ייעוץ משפטי מתאים.

לסיכום האמור לעיל יאמר כי הליך רכישה, בניה או שיפוץ דירה הנו מורכב ביותר וטומן בחובו קשיים לא מבוטלים, דאגות, עגמת נפש וטרחה. עליכם לפעול לצמצום הנזקים ע”י תכנון מוקדם, בדיקת הגורמים המעורבים, לדעת לעמוד על זכויותיכם ולא ליתן לגורמי המקצוע לשלוט בכם. מומלץ בטרם ההתקשרות עם בעלי המקצוע להחתימם על הסכם משפטי בסיוע עו”ד וקבלת ליווי ויייעוץ משפטי לכל אורך התהליך ובעניין זה משרד עורך דין גנים צבר ניסיון מעשי רב בתחום ליקויי הבניה במרוצת השנים והנכם מוזמנים ליצור קשר.