בדיקת דירה לפני קנייה

בדיקת דירה לפני קניה

כידוע “לא קונים חתול בשק”, ובטח לא מומלץ לקנות דירה חדשה או יד שניה לפני הקניה מבלי שיהא בידכם הידע ההנדסי המתאים לגבי מצבו הפיזי.

יש להניח כי בדר”כ מוכרי הדירה יפליגו בשבחים על הדירה ואיכותה, ואף יש כאלה שמבצעים שיפוצים קוסמטיים בדירה לפני מכירתה כגון צביעה בטרם שהנם מציעים את הדירה לקניה בשוק החופשי.

יש בתיקונים קוסמטיים היכולת להסתיר, לזמן מה, את קיומם של ליקויי בניה הקיימים בדירה, בדר”כ ,”זה מחזיק” זמן קצר או מייד לאחר כניסתכם לדירה, שאז מתגלה לפניכם מצבו האמיתי של הנכס, יד שניה , שזה עתה רכשתם.

לפיכך, כדי לצמצם את הטעות שברכישת דירה  יד שניה עם ליקויי בנייה רבים, מומלץ להזמין חוות דעת מקצועית של מהנדס בניין.

בעזרת חוות הדעת המקצועית גם תוכלו להתמקח ולנהל מו”מ אפקטיבי עם המוכר על מחיר הדירה הכולל, או לחייב את המוכר לתקן את הליקויים בדירה כיאות טרם הרכישה או לקבל כל החלטה אסטרטגית שהיא.

עם רצונכם בשיפוץ הדירה הרי שתודות לחווה”ד ההנדסית גם תוכלו להתמקד בנוסף לשיפוץ הדקורטיבי, גם בתיקון הליקויים הרלוונטיים.

 מבחינה משפטית על מוכר הדירה לנהל עמכם מו”מ בהגינות ובתום לב ועליו לגלות פרטיים מהותיים על מצב הדירה, ובמידה ולא עשה כן, ואם לא די בכך גם פעל אקטיבית להסתיר במתכוון את הליקויים בדירה לפני הקניה, הרי שניתן להגיש נגדו תביעה משפטית מתאימה, כאשר חווה”ד ההנדסית תהווה ראיה משפטית חשובה בתיק.

 לחוות הדעת ההנדסית יתרונות רבים, אל תסמכו על מראה עינכם או דברי השבח של המוכר.

כמו שבעת רכישת רכב לעולם לא תוותרו על בדיקתו במכון מתאים כך ואף ביתר שאת עליכם לבצע בדק בית דירה חדשה לפני קניה.